Mittwoch, 30. März 2011

Favoriten: Lipliner

Hallo Mädels,
hier stelle ich euch meine derzeitigen  Lipliner-Favoriten vor. (Stand: März 2011)1. p2 perfect look lipliner - 100  violet
2. p2 perfect look lipliner - 030 praline
3. rimmel london exaggerate liner - 024 red diva
4. max factor lip liner - 12 fire

Lipstick Jungle1. NYX B52
2. NYX Thalia
3. MAC Blankety
4. Essence All about cupcake
5. p2 Walk of Fame
6. MAC Riveting
7. HR Stellars 925
8. Revlon Miracle Mauve  
Grim per sy - ngjyre vjollce
Produktet qe i kam perdor per ket look jane:

 

Brushat e perdorura jan nga ELF Cosmetics:


ngjyrë per sy - kaltert dhe vjollcë

Ky esht Alverde (Gebackener Lidschatten) Ngjyra 07 Shiny Blue
 
 Ky esht Loreal color infaillible Ngjyra 005 Purple Obsession

Dienstag, 29. März 2011

Lipstick Favorites

Keto jan disa lipsticks qe i perdori her pas heri dhe i dua shume

1. NYX Cosmetics - Ngjyra B52

2. NYX Cosmetics - Ngjyra Thalia
3. MAC - Ngjyra "Blankety"


4. Essence - Ngjyra All about cupcake


5. p2 - Ngjyra Walk of Fame

6. Revlon - Ngjyra Miracle Mauve
 


7.  MAC - Ngjyra Riveting


 8. Helena Rubinstein - Ngjyra Stellars 95


Cili ju pelqen me se shumti? Mua me pelqejn shum Buzekuqet nga MAC dhe p2 se rrin shum kohe ne buze dhe nuk perlyhen shpejt.

Ketu mund ti gjeni produktet e lartpermendura:


NYX Cosmetics:  http://www.cherryculture.com/nyx (USA), çmimi 3 Dollar
MAC:  http://www.maccosmetics.com/index.tmp (USA),
http://www.douglas.de/douglas/ (Germany) çmimi 16 Dollar, 18 Euro


Essence:  DM Drogerie (Germany) çmimi 2,50 Euro
P2: DM Drogerie (Germany çmimi 2,50 Euro
Revlon: Walgreens, CVS (USA), Müller (Germany) çmimi 8 Dollar, 10 Euro
Helena Rubinstein: Macys (USA), Kaufhof, Karstadt, Douglas (Germany)  çmimi  20 Dollar/Euro